Naxi Radio Bačka (Радио Бачка)

slovensky

  • neděle 12:00 – 14:00 Slovenské slovo

velmi krátké vlny 99,1 MHz, stream (v prohlížeči), stream (v externím přehrávači)
http://radiobacka.rs/, Facebook (nový)
radiobacka.com (původní web, nyní nefunkční)

O stanici Radio Bačka
Stanice začala vysílat 1. května 1967 pod názvem Radio Bač, od počátku 90. let pak užívala název Radio Bačka. Je jednou z nejstarší rozhlasových stanic v Srbsku. Od počátku až dosud vysílá na frekvenci 99,1 MHz a pokrývá část historického území Bačky – obce Bač, Odžaci a části obcí Sombor, Kula, Bačka Palanka a Bački Petrovac. Kromě pořadů v srbštině a slovenštině vysílala také pořady v chorvatštině, maďarské romštině a rumunštině. Program byl vysílán 24 hodin denně, 365 dní v roce.

Sídlo rozhlasové stanice bylo v Bači, Trg dr Zorana Đinđić, ulice číslo 4. Kromě vysílacího a produkčního studia v Bači mělo Radio Bačka také produkční studio v Selenči, kde byl program připravován ve slovenském jazyce.

Jádrem vysílání byly informativní zpravodajské relace i ústřední denní informativní pořad „Dnevnik radio Bačke“ v 16 hodin. Další informace byly vysílání z oblasti sportu, kultury, školství. Nedílnou součástí bylo náboženské vysílání pro členy pravoslavného, ​​katolického a slovenského evangelického A.V. kostely, pořady pro děti a mládež i kontaktní pořady zábavného charakteru.

Do podzimu 2020 vysílalo Radio Bačka slovensky též v pondělí 20:00 – 24:00, v úterý a středu 19:00 – 20:00.

V červnu 2021 Radio Bačka zaniká jako nezávislá stanice a je začleněno pod názvem Naxi Radio Bačka do rozhlasové sítě Naxi Nacional rozhlasové skupiny Naxi Radio.