Radio Grubišno Polje

česky

  • poslední sobota v měsíci 11:00 – 11:30 Česká řeč / Češka reč

velmi krátké vlny 95,1 MHz
internet: stream, Facebook, AudioMack

Pořadem, přinášejícím aktuální informace z českého menšinového života v Chorvatsku, provází Anna-Marie Štrumlová Tučková (Anna-Marie Štruml Tuček).

O stanici Radio Grubišno Polje – Rádio Hrubečné Pole
Signál rádia Grubišno Polje byl poprvé vysílán 10. října 1991 na frekvenci 103,9 MHz pod názvem Chorvatské rádio Grubišno Polje.
Potřeba včasných a přesných informací v tomto válečném roce byla hlavním důvodem pro zřízení rozhlasu, který první čtyři roky fungoval jako součást tehdejšího magistrátu a Centra pro kulturu a informace. Pod svým současným názvem funguje nezávisle od roku 1995.
Počet zaměstnanců, pracovní doba a koncepce programu byly několikrát změněny a od roku 2007 denně produkují a vysílají čtyři zaměstnanci. 5. listopadu téhož roku programový plán začal celodenním vysíláním od 7:00 do 19:00. Zahrnuje informační, náboženský, kulturní, vzdělávací, menšinový, sportovní a zábavní obsah.
Instalací nového anténního systému se zlepšila kvalita signálu a slyšitelnost rádia v okruhu 50 kilometrů. Radio Grubično Polje dnes vysílá na frekvenci 95,1 MHz.
Od 8. února 2013 bylo rádio s pomocí města Grubišno Polje umístěno v novém prostoru v přízemí obchodní a kulturní budovy „Otkos 10“.
V červnu 2016 dokončila instalace zvukového pultu, zvukového procesoru a mikrofonu víceletý proces digitalizace rozhlasu, který umožnilo město Grubišno Polje.
Ředitelem rozhlasu je Dražen Čvek, editorem programu je Vesna Žagar Janošić, novinářem a správcem webových stránek města Michael Palijan a technikem jsou Ivana Škec Horak, Antonio Kolarić a Tony Dvoržak.
Radio Grubišno Polje se nachází na ulici Trg bana Josipa Jelačića 7 ve městě Grubišno Polje.
(informace převzata z facebookové stránky rozhlasové stanice)